Telefon : (0216) 599 02 92

Türkiye'nin ilk Tesis Yöneticileri Federasyonu

TEYFED, 1. Olagan Genel Kurulunu Yaptı

TEYFED Genel Kurul İHA

Izmir’de düzenlenen Tesis Yöneticileri Federasyonu (TEYFED) 1. Olagan Genel Kurulu’nda Yahya Sagir, delegelerin oy birligi ile baskanliga seçildi. Sagir, "Türkiye’nin tesis yönetimi sektörünün ilk ve tek federasyonu olarak yerli ve milli kalmaya devam edecegiz" dedi.

Tesis yönetimi sektörünün tek federasyonu TEYFED’in 1. olagan genel kurul toplantisi yapildi. TEYFED Kurucu Genel Baskani Yahya Sagir, delegelerin oy birligi ile baskanliga seçildi. Izmir Balçova Termal Tesisleri Toplanti Salonunda gerçeklestirilen genel kurul toplantisinda, divan baskanligina Ozan Özen, katipliklere de Elif Gökçelik ve Ibrahim Güllü getirildi.

Yönetim kurulu üyeleri; Yahya Sagir, Ibrahim Güllü, Kudret Türk, Hüseyin Boyalioglu, Sinan Çelik oldu. Genel kurulda, kurulus asamasindan sonraki faaliyetlerini anlatan Baskan Sagir, federasyonun kurulus amacini hatirlatarak sektörün kat malikleri açisindan en önemli algi sorunu olan yeterlilik, egitim ve sertifikalandirma problemlerinin çözümü için çalismalarda sona gelindigini belirtti.

Profesyonel yönetim hizmetleri ile özellikle çalisanlarin saglandigi sirket faturalarinin üzerindeki yüzde 18 KDV yükünün düsürülmesi konularinda planlanmis çalismalari gerçeklestireceklerini söyleyen Baskan Sagir, Türkiye’nin tesis yönetimi sektörünün ilk ve tek federasyonu olarak yerli ve milli kalmaya devam edeceklerini kaydetti.

TEYFED’in ilk genel kurulu

Genel kurul toplantisinin sonunda söz alan Baskan Sagir, “Ülkemizdeki site ve toplu yasam alanlarinda yasanilan sikintilarimizi önleyebilmek, tesis yönetim firmalarinin akreditasyonlarini yapabilmek, sektörümüzün mesleki yeterliligini saglayabilmek adina kurulan TEYFED’in ilk genel kurulunu yaptik. Amacimiz, toplu yasam alanlarinda yasanan sikintilarin çözümü ile ilgili çalismalar yapabilmek ve yürütebilmek. Türkiye’de sektörümüzle ilgili aktif olan dernekleri toparlayarak federasyonumuzun kurulusunu 3 ay önce yapmistik. 2022 yili planlarimizi yapabilmek adina genel kurulumuzu hizli bir sekilde gerçeklestirdik. Ülkemizde hizmet veren firmalarin akreditasyonunun yapilmasi ve firmalarda çalisan personellerin de mesleki yeterliliginin verilmesini amaçliyoruz” açiklamasini yapti.

Konfederasyon müjdesi

Baskan Sagir, dönem içinde TEYFED misyonu ve vizyonuna katki yapacak seffaf ve hesap verebilir üyelerle çalisacaklarini, güveni kötüye kullanma, özel veya resmi evrakta sahtecilik suçlarina bulasmayan yeni dernekleri de üye olarak alacaklarini belirtti.

Baskan Sagir, 2021 yili sonuna kadar kurulacak konfederasyonun müjdesini de verdi. Genel kurulda, yapilan tüzük tadilati ile federasyonun genisleme süresinde ihtiyaç duyacagi “etik, ahlak kurallari”, “disiplin ve etik kurulu “ ve “çalisma gruplari” dernek tüzügüne eklendi.

Haberin Kaynağı

İkinci aracı olan site sakinlerinden park ücreti talep edilmeye başlandı
İkinci aracı olan site sakinlerinden park ücreti
Elektrikli araç sahipleri dikkat! İzin alınmalı
Elektrikli araç sahipleri dikkat! İzin alınmalı
Site ve apartman aidatlarında önemli detay
Site ve apartman aidatlarında önemli detay
Sitelerde-Genel-Kurul-Dönemi-Başladı
Sitelerde Genel Kurul Dönemi Başladı
Asgari ücret zammının site aidatlarına etkisi
Asgari ücret zammının site aidatlarına etkisi